Prosty marketing e-mailowy dzięki tym prostym krokom

Jeśli poważnie myślisz o sukcesie online, musisz poważnie podejść do swojej strategii marketingowej online.

Kampania e-mail marketingowa może być najlepszym sposobem na rozpoczęcie przyciągania rynku docelowego, więc musisz wiedzieć, co należy zrobić. W tym artykule znajdziesz skuteczne wskazówki, dzięki którym Twój plan e-mail marketingowy będzie taki, jaki powinien być.Zanim wyślesz e-maile do swoich subskrybentów, postaraj się poinformować ich, co im wyślesz i jak często mogą oczekiwać od Ciebie wiadomości. W ten sposób wiedzą, kiedy spodziewać się wiadomości e-mail i mogą zapobiec jej automatycznemu wysyłaniu do folderu ze spamem.Im łatwiej jest zapisać się do biuletynu e-mail, tym więcej będziesz mieć subskrybentów. Jeśli masz sklep stacjonarny, poproś klientów o podanie ich adresu e-mail podczas dokonywania zakupu. Jeśli sprzedajesz na stronie internetowej, poproś ich o adres, gdy będą gotowi do kasy.Eksperymentuj i oceniaj różne układy wiadomości e-mail. Umieść ważne informacje i wszelkie nowe oferty na początku wiadomości. Jednak ważne jest, aby poeksperymentować z różnymi formatami, aby zobaczyć, które z nich są najskuteczniejsze. Po znalezieniu odpowiedniego formatu zaimplementuj go we wszystkich swoich e-mailach. Twoi klienci będą bardziej zadowoleni z czegoś, co jest dla nich przydatne i znane.Postaw na profesjonalną, zgrabną obsługę e-maili. Nie wysyłaj e-maili, które wyglądają jak krzykliwe strony internetowe. Dla odbiorcy jest to bezosobowe. Pamiętaj też, że wiele programów pocztowych nie wyświetla obrazów HTML. Nie skupiaj się więc na obrazach w e-mailach. Prosty marketing e-mailowy dzięki tym prostym krokom

Postaw na zwięzły, profesjonalny i zachęcający, aby każdy mógł go przeczytać.Spróbuj dowiedzieć się, jak nie natknąć się na spam, przeglądając spam.

Załóż darmowe konta e-mail, opublikuj swój adres w sieci i czekaj na nadejście spamu. Dowiedz się, co te e-maile robią źle i odpowiednio dostosuj swoje e-maile. Podejmowanie działań mających na celu powstrzymanie Cię przed spamerami może zwiększyć wiarygodność Twojej marki.Przetestuj wysyłanie e-mail marketingu w różne dni tygodnia i o różnych porach dnia. Przekonasz się, że różne godziny i daty zwiększą lub zmniejszą współczynniki otwarć Twoich e-maili. Zanotuj najlepsze mieszanki czasu/dnia tygodnia i zaplanuj najważniejsze kampanie e-mail marketingowe, które zostaną opublikowane w tych oknach.Zaoferuj odwiedzającym bezpłatny kurs szkoleniowy prowadzony za pośrednictwem poczty elektronicznej. Musisz opracować określoną liczbę odpowiedzi automatycznych, dzieląc lekcję na sekcje. Cztery do sześciu sekcji powinno być odpowiednią ilością. Upewnij się, że treść jest zarówno pouczająca, jak i niepowtarzalna. Zaplanuj wysyłanie sekcji pojedynczo co 24 godziny. Może to zapewnić wiele korzyści, takich jak ulepszanie witryny, zdobywanie zaufania klientów, rozwijanie autorytetu i budowanie bazy e-mailowej.Ułatw sobie wypisanie z subskrypcji. Spraw, aby link rezygnacji z subskrypcji był wyraźnie widoczny w wiadomości e-mail, aby ktoś przestał otrzymywać e-maile marketingowe. W ten sposób jest mniej prawdopodobne, że zostaniesz zgłoszony za wysyłanie spamu. Ponadto, jeśli ktoś zrezygnował z subskrypcji, nie popełnij błędu i nadal wysyłaj mu e-mail: prawdopodobnie spowoduje to skargę.Spróbuj skontaktować się z klientami za pomocą sekcji FAQ. Dołącz do swojego e-maila link, który mówi, że kliknij tutaj, aby wyświetlić najczęściej zadawane pytania, aby lepiej zrozumieć Twoją firmę. Końcowy postscriptum może ich poinformować, aby upewnić się, że zobaczą Cię w akcji.Zastosuj wskazówki zawarte w tym artykule, aby stworzyć silny, skuteczny plan marketingu e-mailowego. Nie zaniedbuj innych metod marketingu Twojej firmy, ale wiedz, że Twoja kampania e-mailowa może być dobrym sposobem na dotarcie do miejsca, w którym chcesz być w Internecie i w Twojej firmie.