Atrakcje turystyczne w Kazimierzu nad Wisłą

Kazimierz nad Wisłą jest bardzo dobrym pomysłem na wakacyjny odpoczynek, szybki wypad na weekend.

Znajdziemy tu wiele atrakcji, zabytki, galerie sztuki, możemy skorzystać także z rejsu po Wiśle. Kazimierz Dolny znajduje się niedaleko Janowca, możemy udać się także do Nałęczowa czy Puław. Kazimierz swoją wyjątkowość zawdzięcza architekturze, znajdziemy tu wiele kamienic renesansowych, wąskich uliczek, pięknych miejsce wartych zobaczenia.

Atrakcje turystyczne w Kazimierzu nad Wisłą

Wyjątkowe miejsca w Kazimierzu Dolnym

Najważniejszym punktem Kazimierza Dolnego jest rynek, znajdują się tam zabytkowe kamienice, dwie z nich pochodzą z XVII wieku, są to kamienice Przybyłów, byli to kupcy mieszkający w Kazimierzu, którzy wystawili dwie pięknie zdobione kamienice przy rynku. W całym Kazimierzu znajduje się jeszcze kilka ciekawych kamienic z XVIII wieku, zabudowa Kazimierza Dolnego jest bardzo wyjątkowa, wąskie uliczki, małe kawiarenki sprawiają że możemy znaleźć tu wiele ciekawych miejsc do odpoczynku. Nieopodal Kazimierza znajdują się wyjątkowe wąwozy lessowe, z których zwisają korzenie drzew, jest to bardzo wyjątkowe miejsce, wyżłobione przez spływającą do Wisły wodę. Jest to bardzo chętnie odwiedzane przez turystów miejsce, znajduje się tu wąwóz Korzeniowy Dół, wąwóz Zborowskich czy Czarny Wąwóz. Wąwozy mogą nas doprowadzić do Kazimierza Dolnego, wąwozem Małachowskiego możemy dojść do domu Kuncewiczów, jest to willa, w której mieści się oddział muzeum. Jedną z atrakcji jest także Kamienny Most znajdujący się w wąwozach. W Kazimierzu znajduje się także klasztor franciszkanów, kościół pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela, gdzie zachowały się siedemnastowieczne organy.

W Kazimierzu możemy liczyć na możliwość wynajęcia pokoi w pensjonatach oraz hotelach, znajdziemy tu gospodarstwa agroturystyczne, różne ośrodki wypoczynkowe. Możemy zatem wynająć pokój lub też domek, jeżeli potrzebujemy więcej miejsca dla całej rodziny. W ośrodku Moje Miejsce Kazimierz możemy wynająć jeden z ośmiu domków, posiadają one zadaszone tarasy, ogrody, które dają wiele prywatności, możemy się tu odpowiednio zrelaksować. Znajdują się tu także miejsce na ognisko, grilla, dzieci mogą bawić się na dobrze wyposażonym placu zabaw. Posiada on piaskownicę, trampoliny, huśtawki oraz bezpieczną ściankę wspinaczkową. Dorośli mogą zagrać w tenisa ziemnego, w siatkówkę plażową czy koszykówkę.

Jeżeli przyjeżdżamy do Kazimierza większą grupą, bardzo dobrym pomysłem jest domek do wynajęcia kazimierz dolny oraz okolice to bardzo dobra baza turystyczna. Wiele środków oferuje turystom bardzo dobre warunki, różnego rodzaju udogodnienia, Możemy także wynająć rowery, udać się na wycieczkę nad Wisłą, do wąwozów lessowych. Zimą organizowane są kuligi, kilka kilometrów od Kazimierza w okresie zimowym działa także wyciąg narciarski.