Czym się charakteryzują nowe osiedla w Lublinie?

Lublin to miasto, które dynamicznie się rozwija, co przekłada się na liczne inwestycje budowlane. Wśród nich znajdują się osiedla mieszkaniowe, które powstają w różnych częściach miasta. Szukasz nowego mieszkania w Lublinie? Przeczytaj nasz tekst i sprawdź, co mają do zaoferowania lubelscy deweloperzy. 

Osiedla dla aktywnych na Wrotkowie 

Dzielnica Wrotków to prężnie rozwijające się miejsce, gdzie w ostatnich latach zainwestował chociażby najlepszy deweloper w Lublinie. Obecnie w tej dzielnicy w sprzedaży znajdują się m.in. nowe mieszkania na osiedlu Diamentowe Tarasy. To inwestycja lubelskiego dewelopera Lalak Development znanego z dobrych opinii mieszkańców, którzy zdecydowali się na zakup lokalu w oddanym już do użytku, wybudowanym po sąsiedzku Osiedlu Diamentowe Wzgórze. 

 

Wrotków jest dzielnicą położoną na skraju miasta, w pobliżu Zalewu i lasów, co stwarza świetne warunki do życia dla osób lubiących aktywność na świeżym powietrzu. Tereny zielone, rzeka, ścieżki rowerowe i spacerowe dają możliwość spędzania czasu aktywnie i zdrowo. Z tego względu w tej lokalizacji świetnie odnaleźć się mogą także rodziny z dziećmi, które potrzebują przestrzeni do spożytkowania swojej energii, a jednocześnie miejsca bezpiecznego, oddalonego od ruchliwych, dużych ulic. 

Apartamenty w pobliżu Centrum 

Jeśli zamiast oddalonych od Centrum miasta dzielnic, wolisz tętniące życiem osiedla w środku miasta – również nie zawiedziesz się ofertą deweloperów w Lublinie. W ostatnich latach podjęto kilka ciekawych inwestycji, które charakteryzują się wysokim standardem wykończenia, doskonałą lokalizacją i dobrym dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Wśród tego typu osiedli wyróżnić warto chociażby Chodźki Residence dewelopera Lalak Development znanego w Lublinie ze swoich licznych inwestycji. Ten nowoczesny budynek o ciekawej architekturze powstaje w dzielnicy Czechów. W pobliżu znajduje się Uniwersytet Medyczny, supermarket, liczne sklepy i punkty usługowe, przedszkola i szkoły, a także placówki medyczne. Odległość od osiedla do Starego Miasta wynosi ok. 2,5 km. Chodźki Residence to świetne miejsce do zamieszkania dla osób aktywnych zawodowo, którzy lubią żyć szybko i nie chcą tracić czasu na długie dojazdy do Centrum czy do pracy. 

Spokojny Felin 

Felin to także jedna z dzielnic popularnych wśród deweloperów w Lublinie. To miejsce oddalone od Centrum, usytuowane na obrzeżach miasta. Znajdziemy tu osiedla dostosowane do wymagań rodzin z dziećmi, ale nie tylko. To spokojna, cicha dzielnica, która dopiero kilka lat temu zaczęła się mocno rozwijać. Nowe mieszkania na Felinie są zazwyczaj tańsze niż te na osiedlach położonych bliżej serca miasta – a to głównie ze względu na gorszy dojazd do innych dzielnic czy Starego Miasta.