Gdzie zastosujemy opaski ślimakowe?

Uszczelnienie węży gumowych, które stosowane są w przemyśle, motoryzacji czy też w przypadku domowego węża do podlewania ogrodu, możemy wykonać za pomocą opasek zaciskowych.

Często stosuje się metalowe opaski zaciskowe, które mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Firmy zajmujące się serwisowaniem, naprawami często posiadają duży zestaw opasek ślimakowych (futurefarm24.pl), które można dobrać do różnego rodzaju obwodu. W ten sposób dokonamy wielu napraw, połączymy węże w instalacjach różnego typu.

Gdzie zastosujemy opaski ślimakowe?

Uniwersalne opaski odporne na korozje

Metalowe opaski zaciskowe ocynkowane mogą pracować w warunkach wilgotnych, często będą służyły do zacisku na przewodach doprowadzających różnego rodzaju ciecze. Opaski tego typu stosuje się także w motoryzacji, podczas naprawy maszyn oraz różnego rodzaju urządzeń. Można wykorzystać je także w układach hydraulicznych, wentylacji, wszędzie tam, gdzie należy uzyskać szczelność. Możemy wybrać opaski ślimakowe, które posiadają różny zakres średnicy, dzięki temu łatwo uszczelnimy przewody o określonej wielkości. Są to opaski, które łatwo możemy regulować, zaciskać, w tym przypadku wystarczy wykorzystać śrubokręt.

Dzięki regulacji możemy także określić siłę nacisku, co może być istotne zwłaszcza w przypadku połączeń z rurkami PVC. Stosowane są także inne typy zacisków, które mogą posiadać wkładkę gumową, która dodatkowo ułatwia montaż oraz stabilizuje opaskę na rurach. Służą one często do montażu, różnego typu opaski ślimakowe stosuje się w przemyśle spożywczym, chemicznym oraz w motoryzacji. Opaski ślimakowe mogą posłużyć także do doraźnych napraw w rolnictwie, w przypadku kombajnów, ciągników czy też innych maszyn rolniczych.

Opaski ślimakowe są często stosowane w przypadku połączeń w silnikach, gdzie dostarczany jest olej do komory. W tym przypadku należy zadbać o zaciski wysokiej jakości, odporne, które mogą przez długi czas znajdować się w warunkach zmiennej temperatury. Będą one odporne na działanie oleju, w ten sposób opaski zaciskowe doskonale sprawdzą się w przypadku awarii ciągnika, różne rodzaje zacisków pozwalają na wykonanie wielu napraw oraz remontów.