Cena sterownika pompy ABS – ile musimy zapłacić za tą część?

Sterownik pompy ABS analizuje na bieżąco parametry jezdne i nadzoruje ciśnienie płynu hamulcowego.

W przypadku gwałtownego hamowania na śliskiej powierzchni, sterownik wykryje sytuację awaryjną i zapobiegnie zablokowaniu się kół i wpadnięciu w poślizg. Co robić w przypadku uszkodzenia tego elementu? Wysoka cena sterownika pompy ABS sprawia, że wielu kierowców decyduje się na zakup używanej części, dostępnej w dużo niższej cenie.

Ile może kosztować nowy sterownik pompy ABS?

W przypadku popularnych marek samochodów osobowych, cena sterownika pompy ABS wynosi ok. 500-800 złotych. W przypadku samochodów ze specyficznym sterownika, cena nowej części może spokojnie wykraczać poza tysiąc złotych. Nie dziwi zatem fakt, że konieczność wymiany sterownika nie napawa kierowców optymizmem. Widząc ceny na rynku, poszukujemy sposobów na obniżenie kosztów. Jednym z nich może być regeneracja sterownika. Jednak najwięcej zaoszczędzimy wybierając używany sterownik pompy ABS.

Cena sterownika pompy ABS – ile musimy zapłacić za tą część?

Czy warto zakupić używany sterownik ABS?

Biorąc pod uwagę, że można go zakupić nawet kilkukrotnie taniej niż nową część, zdecydowanie tak. Na rynku znajdziemy używane sterowniki wyjęte z aut przeznaczonych do kasacji, a także sterowniki regenerowane, które otrzymały drugie życie. Zakup z pewnego źródła daje nam pewność, że system ABS będzie działał prawidłowo przez wiele lat. Co więcej, cena używanego sterownika pompy jest znacznie niższa od nowych części i pozwala uniknąć poważnych wydatków.

Gdzie kupić sprawdzony sterownik pompy?

Zależy Ci na sprawdzonej części, ale nie chcesz, aby cena sterownika pompy narażała portfel na szwank? W takim razie wybierz używane części z rekomendowanego sklepu online. Dostępny w tym miejscu części są sprawdzane przez wykwalifikowanych mechaników, dzięki czemu, masz stuprocentową pewność, że zakupiony sterownik pompy ABS będzie prawidłowo funkcjonował na przestrzeni lat.