Jak przeprowadza się postępowanie rozwodowe?

Rozwód jest następstwem prawnym, w którym związek małżeński zostaje rozwiązany w sprawie rozwodowej.

Związek małżeński kończy się legalnie tylko rozwodem. Na rozwód możemy zdecydować się w różnych sytuacjach, takich jak oszustwa, zdrada, porzucenie, unikanie stosunków seksualnych, popełnianie przestępstw i przemoc fizyczna. Rozwód to niezwykle emocjonalny proces, warto zatem skorzystać z porad prawnika, który zajmuje się rozwodami i prawem rodzinnym.

Jak przeprowadza się postępowanie rozwodowe?

Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodu?

Pary małżeńskie mogą zdecydować się na rozwód z różnych powodów. Rozwód, który zajmuje ważne miejsce w prawie cywilnym i rodzinnym, może być również procesem niezwykle stresującym. Uzyskanie wsparcia od doświadczonego prawnika rozwodowego jest ważne dla szybkiego zakończenia postępowania rozwodowego. Proces rozwodowy może obejmować wiele zagadnień, od podziału majątku po opiekę nad dzieckiem, czy przyznanie alimentów.

Złożone kwestie, takie jak kto ma prawo do opieki nad dzieckiem, co możemy zyskać w podziale majątku, są męczącym i stresującym procesem dla obu stron, ważne jest zatem, aby porad udzielał nam doświadczony prawnik od spraw rozwodowych. Wraz z orzeczeniem rozwodu kończą się prawa i obowiązki obu stron wynikające z małżeństwa. Najczęstszymi powodami wszczęcia postępowania rozwodowego są zdrada, porzucenie oraz przemoc domowa fizyczna i psychiczna. Również unikanie współżycia seksualnego bez problemów zdrowotnych jest uzasadnionym powodem do rozwodu.

Poza wyżej wymienionymi przyczynami rozwodu może być przemoc ekonomiczna, hazard, relacje emocjonalne z inną osobą, choroba psychiczna oraz uzależnienia. Możemy złożyć wniosek o rozwód z orzekaniem o winie współmałżonka lub bez orzekania o winie. Jeśli małżonkowie zgadzają się we wszystkich sprawach związanych z rozwodem, możemy przeprowadzić proces rozwodowy znacznie szybciej. Ważne jest, aby uzyskać wsparcie od prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym, aby uniknąć problemów prawnych podczas sprawy rozwodowej, znajdziemy takiego prawnika na stronie https://adwokatslask.pl/. Małżonkowie mogą uzgadniać takie kwestie, jak alimenty, opieka nad dzieckiem i podział majątku w przypadku rozwodu za obopólną zgodą.