Jak prowadzić szkolenia online?

Facebook daje możliwość przygotowania transmisji wideo na żywo, korzystają z tego przykładowo gamerzy, którzy transmitują obraz z gry komputerowej na żywo.

Facebook stał się bardzo ważnym narzędziem marketingowym, dlatego korzystając z niego chętnie firmy, które chcą zareklamować swoje towary oraz usługi, gdzie relacja na żywo może być bardzo skutecznym narzędziem. Ponadto jest to także bardzo dobry pomysł na szkolenia oraz kursy online.

Jak prowadzić szkolenia online?

Transmisja na żywo na platformie Facebook

Facebook Live to bardzo przydatna funkcja, która pozwala na transmisję na żywo, bezpośrednio na platformę społecznościową. W tym przypadku daje to również możliwość interakcji, widzowie mogą udostępniać, komentować, dzięki czemu możemy także stworzyć dyskusje, porozmawiać z odbiorcami. Bardzo często firmy, które prowadzą szkolenia, korzystają z tej formy, dzięki temu można docierać do bardzo dużej grupy odbiorców, jest to usługa darmowa, łatwa w obsłudze. W ten sposób udział w szkoleniu mogą brać osoby z całego świata, które mają dostęp do internetu za pomocą komputera czy też telefonu, tabletu.

Osoby, które chcą prowadzić transmisję, powinny pamiętać o odpowiednim skonfigurowaniu sprzętu, włączeniu kamery internetowej oraz mikrofonu. W przypadku, jeżeli chcemy prowadzić profesjonalne szkolenia, warto wykorzystać dodatkową, zewnętrzną kamerę, jak również lepszej jakości mikrofon. Dzięki temu można uzyskać wysokiej jakości obraz, który jest istotny podczas szkolenia, dodatkowo wysokiej jakości mikrofon pozwoli uzyskać dźwięk, który będzie dobrze rozumiany przez odbiorców. Dodatkowo warto zadbać także o odpowiednie oświetlenie, ustawienie kamery, może być to szkolenie, kiedy osoba siedzi przed monitorem komputera lub też jest bardziej aktywna, przykładowo stoi przy tablicy. Dostępne są również tablice wirtualne, różnego rodzaju rozwiązania, które pozwalają lepiej zaprezentować temat odbiorcom.

Oczywiście można wykorzystać także inne platformy, na których udostępnimy wideo, jednak wiele firm ma duże fanpage na facebook transmisja na żywo wówczas łatwo trafi do dużej grupy bezpośrednio zainteresowanej tematyką. Możemy także wykupić usługi dodatkowe, firmy, które specjalizują się w marketingu mogą zaoferować przykładowo oglądających. Dzięki temu możemy stworzyć wrażenie, że wideo cieszy się większym zainteresowaniem, co przełoży się na większą skuteczność.