Wybór kredytu z pomocą profesjonalnego doradcy finansowego?

Wiele osób, które decydują się na kredyt hipoteczny, korzysta z pomocy specjalistów z zakresu finansów.

Dzięki nim możemy uzyskać informacje na temat bardzo korzystnych ofert bankowych, możemy liczyć na profesjonalną analizę kosztów, dzięki czemu wybierzemy kredyt, który będzie najmniejszym obciążeniem domowego budżetu. Doradca finansowy analizuje nasze możliwości finansowe, aby określić, o jaką kwotę możemy się ubiegać, przedstawi nam wymagania banków, które dotyczą przykładowo kwoty własnej w przypadku kredytu hipotecznego, czy też innych wymagań co do finansów oraz dokumentów, które powinniśmy złożyć wraz z wnioskiem kredytowym.

Wybór kredytu z pomocą profesjonalnego doradcy finansowego?

Jakie usługi oferuje doradca kredytowy?

Osoby, które pierwszy raz ubiegają się o kredyt w banku, nie zawsze wiedzą, jakie dokumenty należy złożyć, w tym przypadku doradca finansowy może wytłumaczyć nam co powinniśmy przygotować, aby prawidłowo złożyć wniosek kredytowy. Najczęściej banki będą wymagały od nas informacji na temat zatrudnienia, zarobków. W przypadku wielu kredytów bank może oczekiwać od nas przedstawienia wyciągu z rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego, zeznań podatkowych z poprzednich lat. W ten sposób bank ocenia, czy kredytobiorca posiada odpowiednią zdolność kredytową, może wówczas dostosować wysokość pożyczki. Doradca kredytowy analizuje dokumenty z banku, sprawdza czy nie zawierają zapisów, które mogłyby być dla nas w przyszłości potencjalnie niekorzystne.

Doradca kredytowy może także negocjować warunki kredytowe z bankiem, dzięki czemu można zmniejszyć koszty kredytu. Doradcy, którzy posiadają duże doświadczenie, z pewnością wiedzą, jak obliczyć całkowite koszty związane ze spłatą kredytu. Niekiedy banki naliczają różnego typu opłaty, w przypadku kredytu hipotecznego powinniśmy liczyć się także z ubezpieczeniem. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, kiedy zależy nam na szybkim uzyskaniu pieniędzy, możemy złożyć wnioski kredytowe w kilku bankach, pozwala to także na lepsze porównanie kosztów. Niekiedy dokładną kwotę, którą będziemy spłacali, otrzymamy dopiero po analizie banku oraz pozytywnej decyzji o przyznaniu kredytu.

Jeżeli poszukujemy profesjonalnych usług doradczych z zakresu finansów, warto wejść na stronę http://1ekspert.pl. Znajdziemy tam informacje o możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, gotówkowego, konsolidacyjnego, czy też różnych kredytów dla firm.