Wybór odpowiedniego miksera do piekarni jest ważny

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego miksera do piekarni, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak ilość miejsca na mieszalnik, jaki rodzaj ciasta chcesz wyrabiać, oraz jak duży musi być mikser, aby spełniał swoje funkcje w optymalny sposób i był odpowiedni do twojej piekarni.

Jeśli mieszasz coś więcej niż tylko ciasto, na przykład lukier, kremy i polewy, dobrym pomysłem może być użycie miksera poziomego lub planetarnego. Jeśli mieszasz tylko ciasto i ważne jest, aby utrzymywać je w określonej temperaturze, prawdopodobnie będziesz chciał użyć miksera spiralnego, nazywanego również miesiałką lub mieszałką do ciasta.

Wybór odpowiedniego miksera do piekarni jest ważny

Na jaki mieszalnik do ciasta warto postawić

Miksery planetarne występują w wielu rozmiarach, od mniejszych mieszalników nablatowych po bardzo duże mieszalniki zdolne do mieszania od 200 do 800 kg produktu na raz. Miksery planetarne świetnie nadają się do miksowania i ubijania takich rzeczy jak jajka, ciasto na pieczywo, ciasto na drożdżówki i słodkości, ciasto ziemniaczane i serowe, ciasto na pizzę i wiele innych. Posiadają wiele nasadek, w tym ubijak, hak i trzepak, a także nasadki umożliwiające mielenie mięsa, krojenie warzyw i tarcie sera.

Mieszalniki spiralne świetnie nadają się do mieszania wielu rodzajów ciasta, w tym na chleb, pizzę, bajgle, bułki, ciasta, ciasteczka i wiele innych. Miesiarki spiralne do ciasta są wyposażone w dwa silniki, jeden służy do obracania narzędzia miksującego, a drugi do obracania misy, dzięki czemu ciasto miesza się wydajniej i delikatniej niż to ma miejsce przy użyciu miksera poziomego, więc ciepło pochodzące z tarcia nie jest zbyt duże.

Te cechy mieszałki spiralnej pozwalają piekarniom wytwarzać szereg różnych produktów o stałej jakości. Mieszalniki spiralne wykorzystują również energooszczędny proces mieszania, dzięki czemu koszt ich eksploatacji jest niższy niż w przypadku mieszadła poziomego. Miesiarki spiralne do ciasta możesz znaleźć na stronie https://crispan.pl/miesiarki-spiralne/. Są one również zazwyczaj tańsze niż mieszalniki poziome. Miesiarki spiralne nie są również tak duże jak mikser poziomy, jednak można w nich mieszać od 50 do nawet 600 kg ciasta naraz.