Ćwiczenia na poprawę wyglądy naszej twarzy

Jednym ze sposobów, aby zadbać o skórę twarzy, jest odpowiedni masaż, ćwiczenia które polegają na naciąganiu skóry, połączone z odpowiednią mimiką.

W ten sposób będziemy działali na mięśnie twarzy, będziemy stymulować krążenie krwi, co polepsza naturalny metabolizm. W ten sposób możemy sprawić, iż mięśnie twarzy będą silniejsze, warto zwrócić uwagę, iż rozluźnione mięśnie twarzy powodują opadanie pewnych części, takich jak przykładowo policzki, brwi. Dlatego możemy skorzystać ze specjalnych ćwiczeń, jest to joga twarzy, które pozwalają na stymulowanie krążenia, jest to także bardzo dobry sposób, aby pozbyć się toksyn.

Ćwiczenia na poprawę wyglądy naszej twarzy

Joga twarzy pozwoli właściwie zadbać o nasza skórę

Na naszej twarzy znajduje się 26 mięśni mimicznych, które odpowiadają za nasz wygląd. Proces starzenia sprawia, że nasza skóra traci swoją jędrność, mięśnie nie mają odpowiedniego podparcia na twarzy. Dlatego możemy stosować specjalne ćwiczenia, które poprawiają ukrwienie, pozwolą na budowanie mięśni, sprawią iż nasza twarz będzie wyglądała dużo młodziej, poprawi się także wygląd naszej cery. W ten sposób zmniejszymy drobne zmarszczki, przykładowo koło oczu czy też przy kącikach ust, spowoduje to, iż spowolnimy efekty starzenia się skóry. Jest to także sposób na regenerację zmęczonych oczu, możemy pozbyć się cieni pod oczami, które bardzo negatywnie wpływają na nasz wygląd.

Trening naszej twarzy możemy wykonywać codziennie, skupić się na częściach, które chcemy poprawić, przykładowo może być to zniwelowanie widoczności zmarszczek. W tym przypadku możemy naciągać skórę czoła, zamykać oczy, powtarzać sesję trwające przykładowo 30 sekund po kilka razy. Cały trening może trwać 15-20 minut, zatem nie jest co na ćwiczenie, które angażuje dużo czasu. Możemy wykonywać ćwiczenia wieczorem lub też rano, należy pamiętać, aby umyć skórę naszej twarzy, umyć ręce, powinniśmy wykonywać naciąganie skóry z wyczuciem.

Regularnie prowadzona joga twarzy może pozwolić na wygładzenie zmarszczek wokół ust oraz oczu, przeciwdziała wiotczeniu mięśni, sprawia iż są one bardziej ukrwione, podobnie działają na skórę. Jest to pewnego rodzaju lifting skóry na naszej szyi, twarzy, podobne ćwiczenia możemy wykonywać także na dekolcie.